Менструальна чаша — це екологічна та зручна альтернатива традиційним засобам гігієни під час менструації. Але на перший вигляд вона може здаватися складною у використанні. Проте з правильним підходом цей виріб стає зручним та незамінним. Але треба розібратися не тільки, як користуватися менструальною чашею, а й як її вибрати. Спробуймо розібратися у всіх нюансах її використання більш детально. З нашими порадами ви зможете зробити цей процес максимально комфортним.

Що таке менструальна чаша?

Менструальна чаша — це м'який силіконовий, латексний або термопластичний резервуар у формі чаші. Він вводиться у піхву для збору менструальних виділень. На відміну від тампонів і прокладок, менструальна чаша не вбирає рідину, а акумулює її. Це дозволяє використовувати чашу до 12 годин без заміни.

Розібравшись, що таке менструальна чаша та як працює такий виріб, варто розглянути її переваги більш детально. Серед основних плюсів, на які варто звернути увагу:як користуватися менструальною чашею

  • Екологічність. Чаша служить 5-10 років, зменшуючи кількість відходів.
  • Безпека. Якісний виріб не порушує мікрофлору піхви та не викликає СТШ (синдром токсичного шоку). СТШ можуть провокувати тампони, тому їх категорично не радять тримати у піхві довше, ніж рекомендовано інструкцією.
  • Комфорт. Чаша абсолютно не відчувається при правильному введенні.
  • Економія. Одноразова покупка окупається буквально за кілька місяців.

Основне для чого потрібна менструальна чаша — це підвищення комфорту менструацій. За її використання можна позабути про необхідність регулярної заміни одноразових засобів гігієни. Також можна не боятися конфузів у разі значної кількості виділень.

Як вибрати менструальну чашу?

Якщо вас цікавить, як використовувати менструальну чашу, почніть спочатку з правильного вибору цього засобу гігієни.

Розмір чаші здебільшого залежить від віку, пологів та інтенсивності менструацій. Молодим дівчатам, які ще не народжували, зазвичай підходить менший розмір (S), тоді як жінкам після пологів або з рясними виділеннями — більший (M/L).

Фізична активність також відіграє роль: у жінок, які займаються спортом, м’язи тазового дна можуть бути більш підтягнутими, тому їм може підійти жорсткіша чаша, навіть якщо за іншими параметрами вона мала би бути більшою.

Важливий фактор — розташування шийки матки. Якщо вона низька, слід вибирати коротші чаші, щоб уникнути дискомфорту. Для жінок із високою шийкою матки навпаки — краще підходять довші моделі.

Щодо жорсткості, то м’які чаші комфортніші, але можуть важче розкриватися всередині, особливо у жінок із розвиненими м’язами тазового дна. Жорсткі моделі краще тримають форму, що важливо для активних користувачок.

Як вводити менструальну чашу?

Якщо у вас в руках менструальна чаша, як користуватися нею можна навчитися буквально за лічені хвилини. Дотримуйтесь простої покрокової інструкції:

  • помийте руки перед процедурою;
  • знайдіть зручну позу: присісти, підняти одну ногу або лягти;
  • складіть чашу для легшого введення зручним методом, наприклад навпіл у формі літери “С” або загніть один край чаші всередину чи зігніть її так, щоб один край нагадував цифру 7;
  • обережно введіть чашу у піхву під кутом 45°;
  • дайте їй розкритися всередині (проведіть пальцем по краю, щоб переконатися, що вона повністю розправлена);
  • перевірте вакуум — трохи потягніть чашу вниз (якщо вона чинить опір, значить, закріпилася правильно);
  • якщо вакуум відсутній чи чаша не розкривається, спробуйте для початку максимально розслабитися, а далі — за потреби — повторіть введення спочатку.

Як вставляти менструальну чашу легше? Спробуйте зволожити край виробу лубрикантом на водній основі — це полегшить введення.

Як правильно виймати чашу?

менструальна чаша як користуватисяЯкщо вашим вибором стала менструальна чаша, інструкція має включати ще й правильний алгоритм усунення такого виробу. У такому випадку теж треба дотримуватися інструкції:

  • помийте руки;
  • розслабте м’язи піхви (якщо ви напружені, чашу буде важче вийняти);
  • знайдіть хвостик чаші та акуратно потягніть вниз;
  • поруште вакуум — стисніть основу чаші двома пальцями, щоб випустити повітря;
  • вийміть чашу плавним рухом, намагаючись не пролити вміст.

Якщо чашу складно дістати, присядьте або напружте м’язи, імітуючи потуги.

Корисні рекомендації щодо використання менструальної чаші

Користуючись менструальними чашами, варто пам'ятати кілька важливих правил. Зокрема потрібно знати:

  • Яким має бути догляд за менструальною чашею? До та після циклу потрібно прокип'ятити її 5-10 хвилин у каструльці або скористатися спеціальними стерилізаторами. Зберігайте виріб виключно у повітропроникному мішечку (не в пластикових контейнерах!). Під час циклу промивайте чашу теплою водою і нейтральним милом без ароматизаторів. Якщо доступу до води немає, очищення має відбуватися за допомогою вологих серветок без спирту.
  • Скільки носити чашу? На відміну від тампонів, її можна носити до 12 годин.
  • Чому протікає чаша? Така неприємність може трапитися через кілька причин, зокрема через неправильне введення, невідповідний розмір, переповнення чи дефекти чаші (мікротріщини або пошкодження).

Менструальна чаша — це зручний, безпечний і сучасний варіант гігієни, який варто спробувати. Головне — правильно підібрати розмір, вивчити інструкцію, опанувати способи введення та догляду за нею. З практикою процес використання стане таким же звичним, як і застосування будь-якого іншого засобу гігієни. А придбати якісні менструальні чаші та інші товари для жіночого здоров’я, зокрема інтимну косметику можна в нашому інтернет-магазині BlackBunny.